Szkolenia

Pierwsza pomoc i ratownictwo medyczne

dr nauk. med. Adam Maciej Pietrzak

Szansa na przeżycie ofiar wypadków drogowych zależy w pierwszej kolejności nie od kwalifikowanych służb ratowniczych, lecz od natychmiastowej pomocy udzielonej przez osoby obecne w miejscu zdarzenia. Nawet ciężko poszkodowani: z zatrzymaniem krążenia i oddychania, krwotokami, w stanie wstrząsu, mogą zostać uratowani, o ile podejmiemy natychmiastowe działania podtrzymujące życie poszkodowanego. Nie są to specjalnie trudne czynności, z reguły nie wymagają leków i przyrządów, potrzeba tylko minimum wiadomości i dobrej woli ze strony przypadkowego kierowcy – ratownika. Firma Adam M. Pietrzak organizuje i prowadzi szkolenia z zakresu ratownictwa od 1987 roku.

Proponowane programy szkoleń są zgodne z aktualnym standardem Europejskiej Rady Resuscytacji i wytycznymi dla Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego PSP, jak również standardami naukowymi publikowanymi na konferencjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof i Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

Dotychczasowe doświadczenia dydaktyczne opierają się na wieloletniej współpracy z Policją, Szkołami Doskonalenia Jazdy (Akademia Jazdy Opel, Akademia Bezpiecznej Jazdy, Szkoła Jazdy Renault), Państwową Strażą Pożarną, TVP, Ratownictwem Drogowym PZM. Proponujemy również pokazy i plenerowe ćwiczenia ratownicze z zastosowaniem charakteryzacji i pirotechniki, produkcję filmów dydaktycznych, zabezpieczenie medyczne imprez (rekomendacje KGP, KSP, PSM, BP Polska, RageRace).

Kontakt

Tel.: +48601366626
Tel.: +48609703565
Fax: +48226523318
e-mail: adammpietrzak@wp.pl

Szkolenia podnoszące kwalifikacje kierowców pojazdów służbowych.